Strona główna » Prawo gospodarcze i podatkowe – dlaczego warto współpracować z kancelarią

Prawo gospodarcze i podatkowe – dlaczego warto współpracować z kancelarią

przez admin

Kompleksowa obsługa z zakresu prawa gospodarczego i prawa podatkowego to niezbędne zaplecze prawne dla każdego przedsiębiorcy.  Interpretacje złożonych przepisów prawnych, które ciągle są nowelizowane, wyjątki i furtki prawne, które można wykorzystać w danej sprawie, to umiejętności prawników, które doceni każda osoba posiadająca własną firmę. Warto wcześniej zastanowić się nad wyborem kancelarii prawnej, aby nie być zmuszonym do szybkich poszukiwań w obliczu problemu.

Prawo gospodarcze – dlaczego prawnik w tym zakresie jest niezbędny?

Większość kancelarii specjalizuje się w danych gałęziach prawa. Dla firmy głównymi obszarami zainteresowania jest prawo gospodarcze, które reguluje powstawanie i funkcjonowanie działalności gospodarczych. Prawnik z zakresu prawa gospodarczego będzie czuwał nad:

  • utworzeniem, rozwojem oraz likwidacją spółki,
  • fuzjami istniejących spółek, 
  • jego funkcjonowaniem w obrocie prawnym 
  • łączeniem i przekształceniem spółek
  • reprezentował w postępowaniach sądowych 
  • poprawnością sporządzenia umów i kontraktów 
  • przestrzeganiem praw własności intelektualnej 

Prawo podatkowe

Specjalista z zakresu prawa podatkowego będzie czuwał nad przestrzeganiem zasad powstawania, ustalania wysokości oraz wygasania zobowiązań podatkowych. Dodatkowo będzie reprezentował interesy klienta w postępowaniach karno-skarbowych oraz przed sądami administracyjnymi i Naczelnym Sądem Administracyjnym.

Obsługa kancelarii adwokackiej w zakresie prawa podatkowego ma na celu uniknięcia problemów, które powstają podczas codziennego funkcjonowania firmy, o których dowiesz się więcej ze strony https://adwokatsmigielski.com/prawo-podatkowe/. Dzięki szerokiej wiedzy prawniczej oraz wieloletniej praktyce, klienci otrzymują najkorzystniejsze rozwiązanie, które dodatkowo pozwala uniknąć ryzyka podatkowego. 

Choć prawo podatkowe kojarzy się głównie z obsługą księgowego, każdy właściciel firmy powinien współpracować w tym zakresie także z prawnikiem. Dzięki temu zyskuje pewność, że jego interesy będą odpowiednio reprezentowane przed sądem. W ten sposób przedsiębiorca zyskuje spokój i może skupić się na funkcjonowaniu i rozwijaniu swojego biznesu. 

Obsługa prawna firmy – prawo podatkowe i gospodarcze

Wielu przedsiębiorców zapomina o tak ważnym aspekcie, jak wsparcie prawne dla swojej firmy. Na początku działalności skupiają się oni na uruchomieniu przedsiębiorstwa oraz pozyskaniu pierwszych klientów. Na tym etapie najczęściej pojawiają się pierwsze problemy prawne. Założenie firmy, przygotowanie umów z klientami, negocjacje biznesowe, zobowiązania podatkowe – to główne obszary, w których przedsiębiorcy szukają pomocy na początku swojej działalności. 

Aspektów związanych z prawem gospodarczym jest jednak znacznie więcej – wszystkie znajdziesz na stronie https://adwokatsmigielski.com/prawo-gospodarcze/.

Aby uniknąć stresu, wizyt w Urzędzie Skarbowym i konsekwencji źle przygotowanych kontraktów, od razu wybierz kancelarię, która będzie reprezentowała Twoje interesy. Pomoc prawnika specjalisty w zakresie prawa podatkowego i gospodarczego 

Podsumowanie

Jeśli prowadzisz działalność na terenie Łodzi lub okolic lub zależy Ci na pełnej obsłudze prawnej bez względu na lokalizację, wybierz kancelarię, która specjalizuje się w obu gałęziach prawa. Dzięki temu wszystkie sprawy, czy postępowania będą prowadzone przez specjalistów z tej samej kancelarii, co znacznie ułatwi kwestie formalne. 

Doświadczony adwokat w Łodzi to osoba, który zapewni pełną obsługę prawną Twojej firmy dzięki szerokiej wiedzy i wieloletniej praktyce. Kancelaria Śmigielski i Partnerzy to zespół będący na bieżąco ze wszystkimi aktualizacjami prawa podatkowego i gospodarczego, który zadba o Twoje interesy i spokój. 

Podobne artykuły

Napisz komentarz